REKLAMA

Bezpieczne ferie 2023

Bezpieczne ferie 2023

Odbyły się spotkania dla dzieci, młodzieży i seniorów w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” w Nadarzynie.

Dzielnicowa z Nadarzyna sierż. szt. Ewelina Kozłowska-Chłopaś  w Ognisku „Tęcza” w Nadarzynie, w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023” spotkała się z dziećmi, młodzieżą. Głównym tematem było bezpieczeństwo podczas trwających ferii zimowych.

Na zajęcia zostały poruszone takie tematy, jak bezpieczne postępowanie, aby wszelkiego rodzaju zabawy nie skończyły się nieszczęściem. Poruszony został także temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Policjantka również przypomniała zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Na zakończenie uczestnicy otrzymali drobne upominki, a dzielnicowa piękne podziękowania.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego pruszkowskiej komendy dokonywali kontroli autokarów szkolnych, w których miały pojechać na ferie zimowe dzieci. Przy kontroli była również sierż. szt. Ewelina Kozłowska-Chłopaś.

Następnie dzielnicowa wspólnie z komendantem komisariatu uczestniczyli w spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa Seniorów w Nadarzynie. Na prelekcji przedstawione zostały najczęstsze metody, jakimi posługują się oszuści, aby wyłudzić pieniądze od osób starszych, tj. na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, „prokuratora”. Są one szczególnie dotkliwe, ponieważ bardzo często Seniorzy w wyniku działania oszustów tracą oszczędności całego życia.

Czytaj także