REKLAMA

Pijany kierowca powoduje kolizję!

Pijany kierowca powoduje kolizję!

W Kajetanach pewien 41-latek kierując uderzył w znak drogowy. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

41-latek ujęty na miejscu zdarzenia przez dwóch naocznych świadków, a następnie zatrzymany przez policjantów ,,drogówki” przybyłych na miejsce po otrzymaniu zgłoszenia koło godziny 20:00. Badanie trzeźwości wykonane alkomatem przez policjantów wykazało, że ów mężczyzna posiada ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Pijany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty prowadzenia auta pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji, za które grozi mu pozbawienie wolności do lat 2.

,,JADĘ NIE PIJĘ!”

Pośpiech, roztargnienie, nieodpowiedzialność, alkohol mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet czyjegoś życia. Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiały policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę.

Czytaj także