REKLAMA

Poszukiwany z zakazem prowadzenia

Poszukiwany z zakazem prowadzenia

Wczoraj w godzinach wieczornych w Nadarzynie na ul. Błońskiej Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, pruszkowskiej komendy zatrzymali do kontroli mercedesa. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość, posiadał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i był poszukiwany przez sąd.

Wczoraj w godzinach wieczornych w Nadarzynie na ul. Błońskiej patrol pruszkowskiej „drogówki” zatrzymał do kontroli mercedesa. Kierujący przekroczył dozwoloną prędkość o 30 km/h, za co został ukarany mandatem karnym. Z czego mandat okazał się najmniejszym problemem kierowcy ponieważ 36-latek po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazał się poszukiwany nakazem doprowadzenia do zakładu penitencjarnego przez Sąd Rejonowy w Nowym Dworze Mazowieckim. Mężczyzna również posiada czynny do 2023 roku zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Grodzisku Mazowieckim. 36-latek po uiszczeniu zaległej grzywny został zwolniony z aresztu.

Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzut złamania zakazu sądowego, za który kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.,

Postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Czytaj także